Türkçe İngilizce
+90 332 .239 21 22
info@khd.com.tr

Şirket Profili

 

 

Hassas döküm konusunda 15 yıllık tecrübemizle otomotiv sektöründe faaliyet gösteren tesisimiz, 2006 yılında hizmet ağını genişleterek KONYA HASSAS SERAMİK DÖKÜM LTD.ŞTİ. (KHD) olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

 

Sektöründe lider olan NEYYSAN firmasının yan kuruluşu olarak 2006 yılında kurulan KONYA HASSAS SERAMİK DÖKÜM LTD.ŞTİ. (KHD) Avrupa standartlarındaki son teknoloji ile ve Ar-Ge doküman birikimli, yüksek analiz laboratuarı ile desteklenmiş hassas döküm tesisimizde, 100 kg ve 750 kg’lık iki ayrı indüksiyon ocakla 1 gr’dan 30 kg ağırlığa kadar çeşitli parçaları ISO 9001 kalite standartlarında dökebilmekteyiz.

 

Firmamız; Otomotiv sanayi, Makine-takım sanayi, Savunma ve silah sanayi, Medikal ve ortopedi sanayi, Gıda sanayi, Tekstil makinaları sanayi, Vana ve Pompa sanayi, Tarım makinaları sanayidir. 

 

Kurulduğu günden itibaren sürekli büyüyen firmamız; faaliyet alanları, müşteri ilişkileri, gelişen uzman kadrosu, insana, çevreye, toplumsal değerlere verdiği önem ve tüm bu alanlardaki sınırsız enerjisiyle sektörünün çok önemli bir çözüm merkezi / markası haline gelmiştir. KHD Hassas Döküm bir tedarikçi firma olmasının yanı sıra aynı zamanda müşterilerine, ürün geliştirme partneri yaklaşımında bulunarak tasarım desteği de vermektedir. 1 gram dan 50 kg a kadar parça üretimi ve aylık 60.000 kg döküm kapasitesine sahip olan firmamız üretimini 2.000 m2 lik kapalı bir alanda gerçekleştirmektedir. Döküm malzemeleri olarak; Çelik, paslanmaz, sfero, alüminyum ve bakır alaşımları kullanılmaktadır.  Bu malzemeler, Avrupa ve uluslar arası standartlara uygun şekilde gerekli teçhizat ve donanıma sahip metalürji laboratuarlarımız da test edilerek dökümü yapılmaktadır.

 

Kimyasal analiz spektrometremiz, sıvı metalin döküm aşamasında numune alınarak alaşım kontrolünün doğru olarak yapılmasını sağlamaktadır. Bu analizin yanı sıra fiziksel testler, mikroskobik incelemeler ve boyutsal ölçü kontrolleri de bünyemizde yer almaktadır. Ayrıca; kalıp tasarımı, işleme, ısıl işlem ve kaplama gibi prosesler de bünyemizde ve onaylı tedarikçilerimizde yapılabilmektedir.

 

 

 

MİSYONUMUZ

 

KHD Hassas Döküm olarak Misyonumuz;

-Kazancımızı yatırıma, yatırımlarımızı teknolojiye çevirmek

-Teknik olarak üstün ve uluslararası rekabet gücü olan ürünlerin araştırma ve geliştirilmesine odaklanmak

-Optimum fiyat/performans oranına sahip, yüksek teknolojili ve kaliteli ürünleri geliştirmek

-Müşterilerimize başarı fırsatları sunan ve uzun vadeli ticari fayda sağlayan innovatif ürün ve hizmetleri gerçekleştirmek

-Müşterilerimize hızlı ve etkin, teknik destek sağlamak

-Değişen dünya şartlarına hızlı adapte olan ve cevap veren, dinamik ve esnek bir kurumsal yapılanmayı oluşturmak ve muhafaza etmek

-Finansal stabilite ve karlı büyüme gerçekleştirmek

-Çevreye saygımızı koruyarak, işçi sağlığı ve güvenliğine değer verip, toplumsal duyarlılıkla hareket etmek ve süreçlerimizi sürekli iyileştirmek ve yaptığımız işe yeni değerler eklemek,

- Gelişen teknolojiyi kullanmak,

- Çalışan yetkinliği ve eğitimini ön planda tutmak, ekip ruhunu korumak,

- Müşterilerimizin istek ve beklentilerini tam ve doğru anlamak, bu istek ve beklentileri güvenilir bir şekilde tam ve zamanında karşılamak.

 

 

VİZYONUMUZ

 

Kurulduğumuz günden bu yana verdiğimiz emekle haklı olarak elde ettiğimiz çözüm merkezi olma konumumuzu korumak ve güçlendirmek; önümüzdeki dönemde Türkiye ve dünya pazarlarında da hizmet kalitesi, çözüm ortakları ve üretimleriyle aranılan bir firma haline gelmektir.

 

 

 

DEĞERLERİMİZ

 

  • Hakkaniyet ve dürüstlüğü gözetmek,
  • Görev ve sorumluluklarını yerine getirirken, vatansever biri olarak; ülke ve şirket çıkarlarını olumsuz etkileyeceğine inandığı hiçbir ilişki, çıkar, etkinlik ve girişim içinde olmamak,
  • Şirkette edindikleri bilgiyi şirket gizlilik politikasına riayet edip, kişisel amaçlı kullanmamak,
  • Güvenilir olmak, kaynaklarını etkin ve verimli kullanmak,
  • Tüm faaliyet ve çalışmalarında doğal çevrenin korunmasına azami dikkatetmek,
  • Şirket çalışanlarının birbirlerine sevgi ve saygı prensipleri içinde davranması,
  • Yaratıcı ve çözüm odaklı olmak, müşteri memnuniyetini gözetmek,
  • İş ilişkilerinde, iş ahlakı doğrultusunda hareket etmek.
Adı Türü İndir
s php