ŞİRKET PROFİLİ
KURUMSAL

ŞİRKET PROFİLİ

Hassas döküm konusunda 15 yıllık tecrübemizle otomotiv sektöründe faaliyet gösteren tesisimiz, 2006 yılında hizmet ağını genişleterek KHD SERAMİK DÖKÜM LTD.ŞTİ. (KHD) olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Sektöründe lider olan NEYYSAN firmasının yan kuruluşu olarak 2006 yılında kurulan KHD SERAMİK DÖKÜM LTD.ŞTİ. (KHD) Avrupa standartlarındaki son teknoloji ile ve Ar-Ge doküman birikimli, yüksek analiz laboratuarı ile desteklenmiş hassas döküm tesisimizde, 100 kg ve 750 kg’lık iki ayrı indüksiyon ocakla 1 gr’dan 30 kg ağırlığa kadar çeşitli parçaları ISO 9001 kalite standartlarında dökebilmekteyiz.

Firmamız; Otomotiv sanayi, Makine-takım sanayi, Savunma ve silah sanayi, Medikal ve ortopedi sanayi, Gıda sanayi, Tekstil makinaları sanayi, Vana ve Pompa sanayi, Tarım makinaları sanayidir. 

Kurulduğu günden itibaren sürekli büyüyen firmamız; faaliyet alanları, müşteri ilişkileri, gelişen uzman kadrosu, insana, çevreye, toplumsal değerlere verdiği önem ve tüm bu alanlardaki sınırsız enerjisiyle sektörünün çok önemli bir çözüm merkezi / markası haline gelmiştir. KHD Hassas Döküm bir tedarikçi firma olmasının yanı sıra aynı zamanda müşterilerine, ürün geliştirme partneri yaklaşımında bulunarak tasarım desteği de vermektedir. 1 gram dan 50 kg a kadar parça üretimi ve aylık 60.000 kg döküm kapasitesine sahip olan firmamız üretimini 2.000 m2 lik kapalı bir alanda gerçekleştirmektedir. Döküm malzemeleri olarak; Çelik, paslanmaz, sfero, alüminyum ve bakır alaşımları kullanılmaktadır.  Bu malzemeler, Avrupa ve uluslar arası standartlara uygun şekilde gerekli teçhizat ve donanıma sahip metalürji laboratuarlarımız da test edilerek dökümü yapılmaktadır.

Kimyasal analiz spektrometremiz, sıvı metalin döküm aşamasında numune alınarak alaşım kontrolünün doğru olarak yapılmasını sağlamaktadır. Bu analizin yanı sıra fiziksel testler, mikroskobik incelemeler ve boyutsal ölçü kontrolleri de bünyemizde yer almaktadır. Ayrıca; kalıp tasarımı, işleme, ısıl işlem ve kaplama gibi prosesler de bünyemizde ve onaylı tedarikçilerimizde yapılabilmektedir.